English version Hotel Sadyba Karpacz

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Przed wybraniem kierunku podróży i dokonaniem rezerwacji w obiekcie noclegowym, każdy z nas zastanawia się zawsze, co ciekawego zobaczy i zwiedzi w miejscowości, którą obrał jako cel swojego wypoczynku? Czy będę się nudził? Co jeśli będzie brzydka pogoda? Bez względu na to dokąd jedziemy zawsze zadajemy sobie te pytania, w różnej kolejności i konfiguracji. W tym tekście postaram się pomóc znaleźć odpowiedź na te pytania tym, którzy wybrali Karpacz na miejsce swojego urlopu.

Na wstępnie od razu zaznaczyć należy, że dokonali trafnego wyboru ;-)

W Karpaczu praktycznie nie spotykamy się bowiem ze zjawiskiem sezonowości. Zwyczajnie jest on atrakcyjny turystycznie przez cały rok. Zapytacie więc co można zwiedzić.
Pozwólcie, że przedstawię Wam subiektywny poradnik dotyczący pobytu w naszej pięknej miejscowości. Znajdziecie tu punkty warte odwiedzenia zarówno w przypadku dobrej jak i gorszej pogody.

Wybaczcie, że nie będę pisał o wspinaczce na Śnieżkę, bo o tym jak piękna jest to góra wie chyba każde dziecko. Jeżeli stan zdrowia i kondycja pozwala, musisz się na nią wspiąć i już. Poszukajmy jednak atrakcji, o których nie każdy słyszał, a które każdy będący w Karpaczu powinien zobaczyć. Spróbujemy się też przy tym za mocno nie spocić ;-)

Ruszamy.

Hotel Sadyba Karpacz
ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Huta Szkła Kryształowego "Julia"

Huta Szkła Kryształowego "Julia" to kolejne miejsce, gdzie świetnie bawić się będzie każdy uczestnik wycieczki bez względu na wiek, zainteresowania, przekonania polityczne czy wyznawaną religię ;-) Dlaczego? Już wyjaśniam.

Pałac Wojanów i Sokoliki

Pałac Wojanów i Sokoliki to atrakcyjna i niewymagająca wycieczka na kilka godzin dla początkujących piechurów.

Jelenia Góra

Co zobaczyć w Jeleniej Górze? Ta Oddalona od Karpacza o mniej więcej 20 minut jazdy samochodem miejscowość jest sercem i stolicą regionu.

Papugarnia

Tuż za tabliczką „Karpacz” wyrosło nam niedawno 200 metrów egzotyki. Mowa O papugarni, gdzie spotkacie się z pięknym, kolorowym ptactwem, które dzieci kojarzyć będą wyłącznie z kreskówek.

Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek to niesamowita kolekcja z całego świata zebrana przez Henryka Tomaszewskiego. Ten wybitny artysta i twórca wrocławskiego teatru Pantominy przekazał swoje zbiory gminie Karpacz w 1994 roku.

Muzeum Gier Video i Muzeum Klocków Lego

Ponad 300 opinii w wyszukiwarce i średnia ocen 4,7 mówi sama za siebie? Tak, ale ja też dodam swoje trzy grosze. O czym mowa? Witajcie w Muzeum Gier Video oraz Muzeum Klocków Lego.

Kolejka Karpacz Ekspres

Ten stylowy środek lokomocji zabierze Was w podróż po największych atrakcjach Karpacza. Przejedziecie obok skoczni "Orlinek", Muzeum Sportu, Kruczych Skał i wielu, wielu innych miejsc wartych zobaczenia.

Karkonoskie Tajemnice

Jest to jedna z młodszych atrakcji turystycznych Karpacza dostępna w formie multimedialnej. Jak sami o sobie mówią wewnątrz wszystkimi zmysłami dotkniecie historii i legend związanych z Karkonoszami a będzie ich w środku aż 12!

Zapora na Łomnicy

Rzeka Łomnica jest jedną z dzikich oraz kapryśnych wód, która dała o sobie znać w 1897 roku poprzez spowodowanie powodzi, i wyrządzenie wiele szkód między innymi zalanie pobliskich gospodarstw domowych, dróg a także podmycie nasyp kolejowy nowo powstałej linii . Podjęto decyzje o realizacji przeciwpowodziowego programu, i wybudowano zapore.

Tory saneczkowe "Kolorowa"

Tory saneczkowe "Kolorowa" w Karpaczu należy do jednych z najdłuższych torów w Polsce. Gwarancja świetnej zabawy, oraz niezapomnianych wrażeń.

Śnieżka

Szczyt Śnieżki po raz pierwszy zdobył mieszczanin z Benatek nad Jizerou w roku 1465. Kolejne lata, i wieki potwierdziły, jak wyjątkowym miejscem jest Śnieżka która była w późniejszych latach najczęściej odwiedzanymi górami przez turystów w Europie.

Browar Miedzianka

Browar Miedzianka to miejsce, gdzie można zobaczyć pełny proces warzenia piwa. Dodatkową zaletą jest malownicze położenie, gdzie w znajdującej się w budynku restauracji można podziwiać widoki, delektując się smacznymi posiłkami. Kto nie uwielbia zjeść przepysznych żeberek z nutą piwną? Takich smaków nie spotyka się na co dzień! Od naszego Sadyba Spa w Karpaczu to jedynie 25km.

Świątynia WANG

Kościół Wang, znany również jako Górski Naszego Zbawiciela to ewangelicka świątynia w Karpaczu, niedaleko Hotelu Sadyba Spa, przeniesiona w 1842 z miejscowości Vang Norwegii. Została zbudowana z sosnowych bali między XII a XIII wiekiem. Ma miano kościoła klepkowego i jest uważana za jeden z najstarszych kościołów drewnianych w Polsce. Zachęcamy wszystkich klientów Hotelu Sadyba Karpacz do wybrania się na zwiedzanie świątyni Wang. Jest ona położona jedynie 17 minut pieszo od Sadyby Spa.

Zamek Chojnik - szczyt, który warto zdobyć niedaleko Karpacza

Zamek Chojnik to punkt niemal konieczny do odwiedzenia na szlaku każdego turysty z Hotelu Sadyba Spa Karpacz. To twierdza wznosząca się na szczycie Karkonoszy, niedaleko Jeleniej Góry. Ma wysokość 627 metrów n.p.m. i jest znana ze swojej budowli warownej sięgającej XIV wieku i dynastii Piastów. Nazwa budowli z języka niemieckiego znaczy „górę porośniętą choinami”, gdyż w pewnym okresie należała ona do właścicieli niemieckich. Jedyne 24 km od Hotelu Sadyba Spa Karpacz!

Wodospad Szklarki - drugi co do wysokości wodospad w Karkonoszach

Wodospad Szklarki jest położony w Karkonoszach, zaledwie 25 km od Hotelu Sadyba Karpacz. Ma wysokość 13,3 metra,  co czyni go drugim, po Wodospadzie Kamieńczyka, najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach. Jest zlokalizowany na wysokości 520 m. n.p.m. Co jeszcze warto wiedzieć?

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Park miniatur jest jednym z ciekawszych atrakcji turystycznych, który znajduje się na terenie dawnej fabryki dywanów w Kowarach. Repliki zostały wiernie odwzorowane ze szczególną starannością o detale i wszelkie szczegóły w skali od 1:25, a nieliczne w skali od 1:50. W tym parku znajduje się ponad 60 replik, głownie przedstawiające kościoły, zamki, pałace, klasztory i wiele innych.

 

Strony internetowe Łódź Blumo Łódź