English version Hotel Sadyba Karpacz

Świątynia WANG

Świątynia Wang

Kościół Wang, znany również jako Górski Naszego Zbawiciela to ewangelicka świątynia w Karpaczu, niedaleko Hotelu Sadyba Spa, przeniesiona w 1842 z miejscowości Vang Norwegii. Została zbudowana z sosnowych bali między XII a XIII wiekiem. Ma miano kościoła klepkowego i jest uważana za jeden z najstarszych kościołów drewnianych w Polsce. Jego lokalizacją nie od razu był Karpacz, w pierwszej kolejności trafił do Szczecina, a następnie do Berlina. Pewna hrabina przekonała jednak króla, że obszarowi Śląska potrzebny jest kościół. Przywieziony kościół był jedynie w jednej piętnastej przydatny do użytku, zatem rozpoczęto proces rekonstrukcji na podstawie obrazka. Powstały nowe krużganki, nie będące częścią dawnej budowli. Po renowacji świątynia zyskała miano miejscowej parafii, a dodatkowo stała się obiektem turystycznym. Ciekawostką jest, że kościół został stworzony bez wykorzystania gwoździ. Na cmentarzu przy kościele chowani są zasłużeni obywatele.

Szczegóły dla zwiedzających klientów Hotelu Sadyba Spa

Zachęcamy wszystkich klientów Hotelu Sadyba Karpacz do wybrania się na zwiedzanie świątyni Wang. Jest ona położona jedynie 17 minut pieszo od Sadyby Spa, więc może to być przyjemny i edukacyjny spacer dla każdego. Dla wszystkich zainteresowanych wczasowiczów Hotelu Sadyba przedstawiamy godziny zwiedzania na dzień 19.07.2019:

od godz. 9.00 do 18.00 - (15.04 - 31.10)

od godz . 9.00 do 17.00 - (1.11 - 14.04)

W niedziele i święta o godz. 10.00 odprawia się nabożeństwa. Zwiedzanie kościoła jest wtedy możliwe po godz. 11.30.

Ceny biletów Świątyni Wang w Karpaczu

Korzystając z atrakcyjnych cen w Hotelu Sadyba Karpacz, z pewnością można znaleźć niewielką kwotę na pomoc w utrzymaniu obiektu. Oto ceny biletów w Świątyni Wang:

Hotel Sadyba Karpacz
Świątynia WANG

wnętrze Świątyni WangŚwiątynia WangKościół Wang

Słowa kluczowe: karpacz, atrakcje turystyczne w karpaczu, świątynia wang, karpacz warto zwiedzić, karpacz zwiedzanie, co warto zobaczyć karpacz, zabytki karpacz, zwiedzanie karpacz, Hotel Sadyba Karpacz,

Strony internetowe Łódź Blumo Łódź