English version Hotel Sadyba Karpacz

Wodospad Szklarki - drugi co do wysokości wodospad w Karkonoszach

Wodospad Szklarki w Karkonoszach – rzut beretem od Hotelu Sadyba Karpacz

Wodospad Szklarki jest położony w Karkonoszach, zaledwie 25 km od Hotelu Sadyba Karpacz. Ma wysokość 13,3 metra, co czyni go drugim, po Wodospadzie Kamieńczyka, najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach. Jest zlokalizowany na wysokości 520 m. n.p.m, na obszarze Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego. Zachwyca tutaj najbardziej przełomowa część wodospadu, czyli tak zwany Wąwóz Szklarki – zwęża się ku dołowi i zakręca spiralnie.

Urok Szklarki – dlaczego warto przyjechać z Sadyba Spa?

Pierwsze zapisy o Szklarce możemy znaleźć z epoki średniowiecza. Był on zawierany w postaci obrazów i opisów, gdyż uważano go za wyjątkowo piękny i romantyczny. Od 1968 roku funkcjonuje przy nim gospoda, dzisiaj znana jako schronisko „Kochanówka”. W okolicy Wodospadu możemy też zachwycić się unikalnymi marmitami. O każdej porze roku ta atrakcja ma swój wyjątkowy urok, który można podziwiać z punktu widokowego. Zalety dostrzegą zarówno miłośnicy oświetlonej słońcem, płynącej wody, jak i zwolennicy chłodnego, zamarzniętego lodospadu. A te wspaniałości jedynie 30 minut od Hotelu Spa Sadyba w Karpaczu!

Co warto wiedzieć przed przyjazdem?

Cennik wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego

Hotel Sadyba Karpacz
Wodospad Szklarki - drugi co do wysokości wodospad w Karkonoszach

Wejście na SzklarkęWoda płynąca w SzklarceWodospad SzklarkaWodospad SzklarkaWodospad Szklarka

Słowa kluczowe: karpacz, wodospad szklarki cennik, atrakcje turystyczne w karpaczu, Wodospad Szklarki, karpacz warto zwiedzić, karpacz zwiedzanie, co warto zobaczyć karpacz, zabytki karpacz, zwiedzanie karpacz, Hotel Sadyba Karpacz,

Strony internetowe Łódź Blumo Łódź