English version Hotel Sadyba Karpacz

Śnieżka

Śnieżka

Nazywana również ”Królową Karkonoszy” i niegdyś ”Górą Olbrzymią” mieści się na wysokości 1603 m n.p.m, co czyni ją najwyższą Górą w Sudetach oraz Karkonoszach. Od wielu lat przyciąga swoją nietuzinkową urodą turystów. Skalny stożek jest głównie zbudowany ze skał metamorficznych zwanymi również hornfelsami, a od zachodu w swojej postawie - z granitu.

Pogoda na Śnieżce

Warunki atmosferyczne na Śnieżce są zmienne i mocno zbliżone do alpejskich, co powoduje niespotykaną w innych obszarach różnorodność roślinną. Charakterystyczne dla Śnieżki są silne huraganowe wiatry (80 m/s = 288km/h), oraz mgły które ograniczają widoczność nawet do 300 dni w roku. Ponieważ warunki są bardzo zmienne zalecane jest zabranie ze sobą nawet w słoneczne dni dodatkowo ciepłe ubrania oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Jak dojść na Śnieżkę?

Jest kilka sposobów dotarcia na szczyt. Najtrudniejszy jest oznakowany barwą czarną, i rozpoczyna się w Karpaczu, przy dolnym wyciągu na Małą Kopę, przez Biały Jar. Kolejny szlak jest oznaczony barwą czerwoną, który rozpoczyna się spod parkingu pod hotelem ”Orlinek”, przez dolinę Łomniczki. Dwa ostatnie i najłatwiejsze szlaki to zielony oraz żółty, i zaczyna się od strony czeskiej Pec pod Sněžkou.

Wyciągi na Śnieżce

Dla osób które chcą szybko i łatwo dotrzeć na szczyt proponujemy również skorzystanie z kolejki.

Kolejka Gondolowa: szczegółowe informacje

Cennik:

Wjazd:

normalny 210 koron (ok. 35 zł)
młodzież 10 – 15 lat 190 koron (ok. 31 zł)
dzieci 5 – 10 lat 180 koron (ok. 30 zł)

Wjazd i zjazd:

normalny 390 koron (ok. 60 zł)
młodzież 10 – 15 lat 350 koron (ok. 57 zł)
dzieci 5 – 10 lat 180 koron (ok. 30 zł)

Dzieci do 4 lat gratis!

Przypominamy o przygotowaniu ciepłych ubrań niezależnie od pogody na dole, często pojawiają się ogromne różnice temperatury.

Kolejka linowa na Kopę: szczegółowe informacje

Cennik

Wjazd:

normalny 40 zł
ulgowy 30 zł

zjazd:

normalny 20 zł 
ulgowy 20 zł

Wjazd i zjazd:

normalny 45 zł
ulgowy 35 zł

grupy szkolne powyżej 15 osób (do 18 roku życia): 25 zł - wjazdowy 30 zł - w obie strony

Słowa kluczowe: śnieżka, karkonosze, atrakcje turystyczne, szlaki górskie, wyciągi, cennik, kolejka linowa na kopę, kolejka gondolowa, królowa karkonoszy, hotel sadyba spa

Strony internetowe Łódź Blumo Łódź