English version Hotel Sadyba Karpacz

Zapora na Łomnicy

Krótka historia Zapory na Łomnicy

Rzeka Łomnica jest jedną z dzikich oraz kapryśnych wód, która dała o sobie znać w 1897 roku poprzez spowodowanie powodzi, i wyrządzenie wiele szkód między innymi zalanie pobliskich gospodarstw domowych, dróg a także podmycie nasyp kolejowy nowo powstałej linii . Podjęto decyzje o realizacji przeciwpowodziowego programu, i wybudowano zapore.

Zapora została zbudowana z granitowych bloków,a jej korona ma długość około 105 metrów i posiada pięć przelewów. Korona tamy została udostępniona dla zwiedzających, i jest częścią czerwonego szlaku turystycznego, który prowadzi w kierunku Grabowca. Jest idealnym miejscem do spacerów rodzinnych, gdzie wspólnie możecie podziwiać sztuczny wodospad utworzony przez tamę oraz zrobić pamiątkowe rodzinne zdjęcie.

Wyjątkowość zapory

Zapora na Łomnicy jest idealnym miejscem na zebranie sił do dalszego zwiedzania. Turyści szczególnie cenią to miejsce ze względu na panujący spokój. Z tego miejsca również jest wspaniały widok na panoramę miasta. Miejsce niezwykle urokliwe i ciekawe oraz warte poświęcenia uwagi.

Atrakcje w okolicy Zapory na Łomnicy:

Jak dojechać?

Zapora na Łomnicy znajduje się niedaleko głównej ulicy Karpacza - ulicy Konstytucji 3 Maja. Poniżej umieszczamy mapę, jak dojechać z naszego Hotelu Sadyba Spa

Hotel Sadyba Karpacz
Zapora na Łomnicy

Zalew za zaporązapora na ŁomnicyZapora z lotu ptaka

Słowa kluczowe: atrakcje Karpacz, Hotel Sadyba, Hotel Sadyba Spa w Karpaczu, Zapora na Łomnicy, atrakcje Zapora na Łomnicy Karpacz, zwiedzanie Karpacza, atrakcje, Karpacz

Strony internetowe Łódź Blumo Łódź