Hotel Sadyba Karpacz

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

ATRAKCJE TURYSTYCZNE W KARPACZU

Karpacz jest urokliwym miasteczkiem turystycznym u podnóża Śnieżki (1602 m.n.p.m.)w dolinie rzeki Łomnicy.

Zarówno latem jak i zimą dla odwiedzających Gości miasto posiada bogatą ofertę turystyczną:

Karpacz przyciąga walorami krajobrazów , umożliwiając delektowanie się widokami i czystym powietrzem.

Hotel Sadyba Karpacz
Atrakcje turystyczne

Zapora na Łomnicy

Rzeka Łomnica jest jedną z dzikich oraz kapryśnych wód, która dała o sobie znać w 1897 roku poprzez spowodowanie powodzi, i wyrządzenie wiele szkód między innymi zalanie pobliskich gospodarstw domowych, dróg a także podmycie nasyp kolejowy nowo powstałej linii . Podjęto decyzje o realizacji przeciwpowodziowego programu, i wybudowano zapore.

Tory saneczkowe "Kolorowa"

Tory saneczkowe "Kolorowa" w Karpaczu należy do jednych z najdłuższych torów w Polsce. Gwarancja świetnej zabawy, oraz niezapomnianych wrażeń.

Śnieżka

Szczyt Śnieżki po raz pierwszy zdobył mieszczanin z Benatek nad Jizerou w roku 1465. Kolejne lata, i wieki potwierdziły, jak wyjątkowym miejscem jest Śnieżka która była w późniejszych latach najczęściej odwiedzanymi górami przez turystów w Europie.

Browar Miedzianka

Browar Miedzianka to miejsce, gdzie można zobaczyć pełny proces warzenia piwa. Dodatkową zaletą jest malownicze położenie, gdzie w znajdującej się w budynku restauracji można podziwiać widoki, delektując się smacznymi posiłkami. Kto nie uwielbia zjeść przepysznych żeberek z nutą piwną? Takich smaków nie spotyka się na co dzień! Od naszego Sadyba Spa w Karpaczu to jedynie 25km.

Świątynia WANG

Kościół Wang, znany również jako Górski Naszego Zbawiciela to ewangelicka świątynia w Karpaczu, niedaleko Hotelu Sadyba Spa, przeniesiona w 1842 z miejscowości Vang Norwegii. Została zbudowana z sosnowych bali między XII a XIII wiekiem. Ma miano kościoła klepkowego i jest uważana za jeden z najstarszych kościołów drewnianych w Polsce. Zachęcamy wszystkich klientów Hotelu Sadyba Karpacz do wybrania się na zwiedzanie świątyni Wang. Jest ona położona jedynie 17 minut pieszo od Sadyby Spa.

Zamek Chojnik - szczyt, który warto zdobyć niedaleko Karpacza

Zamek Chojnik to punkt niemal konieczny do odwiedzenia na szlaku każdego turysty z Hotelu Sadyba Spa Karpacz. To twierdza wznosząca się na szczycie Karkonoszy, niedaleko Jeleniej Góry. Ma wysokość 627 metrów n.p.m. i jest znana ze swojej budowli warownej sięgającej XIV wieku i dynastii Piastów. Nazwa budowli z języka niemieckiego znaczy „górę porośniętą choinami”, gdyż w pewnym okresie należała ona do właścicieli niemieckich. Jedyne 24 km od Hotelu Sadyba Spa Karpacz!

Wodospad Szklarki - drugi co do wysokości wodospad w Karkonoszach

Wodospad Szklarki jest położony w Karkonoszach, zaledwie 25 km od Hotelu Sadyba Karpacz. Ma wysokość 13,3 metra,  co czyni go drugim, po Wodospadzie Kamieńczyka, najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach. Jest zlokalizowany na wysokości 520 m. n.p.m. Co jeszcze warto wiedzieć?

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Park miniatur jest jednym z ciekawszych atrakcji turystycznych, który znajduje się na terenie dawnej fabryki dywanów w Kowarach. Repliki zostały wiernie odwzorowane ze szczególną starannością o detale i wszelkie szczegóły w skali od 1:25, a nieliczne w skali od 1:50. W tym parku znajduje się ponad 60 replik, głownie przedstawiające kościoły, zamki, pałace, klasztory i wiele innych.


Strony internetowe Łódź Blumo Łódź
Hotel Sadyba na Booking